Cieszymy się, że jesteś z nami w Akademii Przyjaciół Pszczół!
Niniejszy samouczek jest przeznaczony dla nauczycieli klas 4-7.
Nauczyciele klas 1-3 znajdą instrukcję do gry wraz z materiałami w pliku z grą analogową.
Dodawanie uczniów
Załóż konta uczniom, aby mogli wykonywać zadania indywidualne i zdobywać punkty dla całego zespołu. Po wpisaniu liczby graczy w Zespole, system automatycznie wyśle Ci na e-maila loginy i hasła do ich kont. Wydrukuj loginy i hasła, potnij je i rozdaj każdemu uczniowi dane do logowania. Przekaż także adres tej strony. Warto, byś do swojej wiadomości przy każdym loginie zapisał/a sobie imię i nazwisko ucznia, który realizuje zajęcia pod danym loginem. Pojawią się oni jako członkowie zespołu, dopiero po pierwszym zalogowaniu.
Realizowanie zadań
Gra polega na wykonywaniu zadań. Zadania są częścią trzech etapów. W każdym z etapów możesz wybrać jeden z dwóch tematów do realizacji - z żółtej ścieżki znajdującej się po lewej stronie lub z brązowej ścieżki, znajdującej sie po prawej stronie. Po każdym etapie możesz dokonać ponownego wyboru ścieżki. Większość zadań wykonujesz z uczniami w czasie lekcji, potem dodajesz relacje. Czyta ją moderator i może poprosić Cię o wprowadzenie zmian. Za każdą zaakceptowaną relację zespół dostaje punkty.
Zdobywanie punktów
Mamy 3 rodzaje zadań: obowiązkowe zadania ze ścieżki, bonusowe i otwarte. Za wykonanie każdego z nich zdobywasz punkty, a na Waszej łące mogą pojawić się nowe elementy. Zespoły, które najszybciej wykonają zadania i zdobędą najwięcej punktów otrzymają nagrody!
Rozwój łąki
Po zrealizowaniu zadania ze ścieżki oraz zadań bonusowych na Waszej łące mogą pojawić się nowe elementy. Odkryjcie je wszystkie, aby zobaczyć jak świat pszczół będzie wyglądał dzięki Waszej pracy.
Baza wiedzy
Na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl/ w zakładce Baza Wiedzy znajdziesz wiele pomocnych informacji dotyczących pszczół. Dowiesz się z nich m. in.: jakie rośliny są przyjazne pszczołom, jak stworzyć Miejsce Przyjazne Pszczołom, co im zawdzięczamy i co od nich zależy. Z Bazy Wiedzy możesz korzystać nawet po zakończeniu programu!
Dodawanie relacji
Po wykonaniu każdego zadania pamiętaj o dodaniu relacji na platformie. Relacja składa się z jednego-dwóch pytań i możliwości dodania zdjęć, i linku do filmu. Relacje są oceniane pod kątem poprawności merytorycznej oraz estetyki i kreatywności. Na ich podstawie moderator zatwierdza wykonane zadanie i przyznaje punkty. Dodawaj relacje na bieżąco, aby odblokowywać kolejne zadania.